• Nikol Burešová

#1 NÁZORY: Utajený šéf v Pet Center

Aktualizováno: 20. úno 2020


Můj názor na díl o Pet centru a kritika chování účastníka:

Neetické chování ke zvířatům je v pořádku, pokud se zrealizuje prodej i lidem, kteří budou tato zvířata trápit. V rámci „realityshow“ si na jednu chvíli uvědomí, že je přístup věnování se zvířatům správný a potom zase otočí. Dávat vyděšená nesocializovaná zvířata dětem do rukou zní jako skvělý nápad? Mě tedy rozhodně ne.


Generální ředitel Pet Centra je podle mě stejný jako Pet centrum samo, jde po zisku a víc ho nezajímá. Nejde přece jen o to, že se koupí křeček, ale k tomu si zákazník koupí i klec a krmení a když se obchod neuskuteční, tak přijde o peníze, i kdyby se člověk o to zvíře staral jakkoliv špatně. A výsledek? Křečci, králíci, potkani, myši končící v našich útulcích, popelnicích, na ulici, utýraní k smrti nebo žijící ve vězení, kde jim hrabe. Tak děkuji, vedení Pet centra.


A nezapomeňte, jak se vaše pobočky chovají ke zvířatům a jak málo dáváte na veterinu, protože vaše výdaje dle zdrojů v mediích za rok pro všechna zvířata jsou naše výdaje za 1-2 měsíce. Na konci pro efekt věnuje Pet center granule útulku, aby to vypadalo pro značku dobře. Je mi líto zaměstnanců, kterým jde skutečně o zvířata a jejich prodej zodpovědným lidem a snaží se Pet Center vyzdvihnout, i když se jim nedostává adekvátních odměn (viz článek v komentářích).


Za sebe jsem toho názoru, že prodeji jakéhokoliv zvířete musí předcházet prověření „zákazníka“ – budoucího majitele, jestli je vůbec na zvíře připraven. Zrovna včera mi opět volala nějaká paní, že si mám dojet pro morče, které už nechce, kdepak ho asi koupila, že ho nemůže vrátit zpět zodpovědnému chovateli?

359 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše