• Nikol Burešová

#1 RECENZE: Konzervy pro zvířata


Recenze značek konzerv Rinti, Cosma, Marty, Monge, fotografie a pár slov k nim. Osobně si myslím, že u opravdu kvalitních konzerv je velmi přeceňován rozdíl mezi konzervami kočičími a psími, pokud používáte konzervy pouze jako doplněk stravy. Je jedno, jestli dáte kočce tuňáka s obrázkem psa nebo s obrázkem kočky, maso je prostě maso a kvalitní konzervy mají hlavně maso. Přesto stojí za to zmínit, že většina opravdu masových konzerv, které nesmrdí jako dlouho nošená ponožka, je určená výrobci krmiv pro kočky.

Rinti: Filetto velké překvapení

Absolutní překvapení dne byla značka Rinti s řadou Filetto. Opravdu velké kousky masa v želé. Nic víc, nic míň. Přesně tak si představuji správnou kapsičku, když si ji jdu koupit. Žádná mletina s tunou přísad, které nevidím, ale velké plátky masa s trochou šťávy nebo želé, aby to nebylo úplně suchý.


Kapsička vychází na 30-40 Kč (300-400 Kč / kg), takže si v obchodě stáhnete i kalhoty, abyste mohli nakrmit svoje zvířátko. Konzervy ale vycházejí díky bohu lépe, jejich cena se pohybuje okolo 118,65 Kč / kg. Takže moje doporučení zní, skočte si pro kapsičku na ochutnání a potom směle do velké konzervy. Nakoupit Rinti: Filetto lze na více e-shopech, takže nejlepší bude omrknout srovnávač heureku a vybrat si tam.

Cosma: Nature osvědčená šťavnatá mňamka

Cosma nature je podle mě vedle Cosma Thai nejlepší produkt z celé řady od této značky. Je šťavnatý, plný masa, žádné přidané blbosti navíc. Tak třeba tuňáková příchuť a její složení: 75 % masa z tuňáka, 1 % rýže, 24 % šťávy z ryb. Může být něco větší pecka? Tomu i odpovídá i cena, kde nejvýhodnější balení se pohybuje okolo  163,39 Kč / kg, méně výhodné balení potom 213,10 Kč / kg. Kdo rád dělá radost svým zvířátkům, mohu vás ujistit, že koupí Cosmy nature rozhodně neprohloupíte. Jediný prodejce, kterého znám, je zoohit spolu s bitibou, což je jedna a ta samá firma.

Monge: natural je skvělé, ale ta cena?

Monge vypadá moc pěkně, jsou to rozsekané kousíčky masa ve šťavném rosolu. Cena je ale ze všech nejvyšší a to 40 Kč a více. Myslím si, že je to kapsička na úrovni cosmy, takže osobně bych volila spíš Cosmu kvůli ceně. Nenašla jsem verzi ve velké konzervě, která by mohla cenově vycházet lépe, bohužel se tedy Monge pohybuje na hodně vysoké cenové hladině oproti ostatním značkám. Monge lze najít na několika různých e-shopech, takže dávám odkaz k nákupu na srovnávači heuréka.

Cosma: Thai výborný ceny x výkon

Cosma thai je moje nejoblíbenější konzerva. V poměru cena x výkon vyhrává na plné čáře. Zvířata z ní nemají průjmy, chutnají všem a jsou výbornou náhražkou masa, když zrovna zapomenete rozmrazit. Jde o namleté kousky masa v rosolu. Cosma vychází ve výhodném balení na 114,38 Kč / kg. Samozřejmě, za tu cenu už budete mít krásnou flákotu syrového masa, ale občas se i ta konzerva ve špajzu hodí. Cosma Thai se dá koupit na zoohitu.

Cosma: Glory pro princezny a prince

Cosma Glory je pro opravdové fajnšmekry. Ve zlatých konzervách se skrývají velké kousky krevet, tuňákový kaviár nebo křepelčí vejce. Upřímně, kdo z vás něco takového v životě vůbec ochutnal, ale co bychom těm našim miláčkům nedopřáli? Cena už tak krásná není, nejvýhodnější balení vychází na 159,07 Kč / kg. Za to už by možná ve slevě byla i nějaká svíčková, co? Ale kdybyste si přece jen dali říct, určitě vašim kočkám a psům tato konzerva neublíží a užijí si trochu toho gurmánského zážitku. Cosmu Glory můžete zakoupit na zoohitu.

Marty: Deluxe není tak luxusní

Bohužel velké zklamání. 100% masa se asi nedá nic vytknout až na to, že jsem z konzervy vylila velké množství vody a mastnoty. A já moc nerada platím za vodu v konzervách. Je to i důvod, proč jsem se začala vyhýbat vetamixu, který mi neustále vozil půlku špalku zaplněný vodou. Bohužel Marty Deluxe nevychází na kila o moc lépe než ostatní konzervy v této recenzi, okolo 120 – 150 Kč / Kg. Kdo by přesto měl o Marty: Deluxe zájem, najdete různé e-shopy přes heuréku.

Marty: bílý velké zklamání

Druhá řada od Martyho s bílým přebalem byla takovým zklamáním, že jsem ho musela vyhodit. Nemohla jsem to svým zvířatům udělat. Na obrázku je sice nádherné čerstvé prso, ale uvnitř je hromada kostí. Mám podezření, jestli to není jen zbytkový separát. Neuvěřitelně tučný a se spoustou omastku a šťávy. Mám strach, že by to mým zvířatům způsobilo zácpu. Do Martyho už bych nikdy nešla. Konzerva vychází okolo 80-100 Kč / kg. Je tedy z dnešní recenze nejlevnější, ale za sebe bych spíše zvolila konzervy od Falca z řady Deluxe, když už bych chtěla tento typ konzervy. Pokud byste si chtěli zakoupit Marty konzervy, nakoukněte do výběru e-shopů na heuréce.

Chyběla vám v recenzi nějaká konzerva? Dejte vědět do komentáře :)

189 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše