• Nikol Burešová

Splněný sen: Ilustrovala jsem knihu

Aktualizováno: 3. čvn 2020


A je to tu! Už je to nějaký ten týden, co Olga zjistila, že zkouším grafický tablet a pero a já zjistila, že píše knihu. No a Olga mi navrhla, co to takhle spojit? Ona bude psát o hovínkách a já je budu kreslit. Jak bych si to mohla nechat ujít?


Tak vznikla kniha Z deníku dočaskářky, ve které najdete řadu mých ilustrací podle příběhů Olgy Minaříkové. Olga je dočaskářka v organizaci Dočasky DeDe, tedy se stará o psy v nouzi, dokud nenajdou domov. Navíc má talent na psaní. Málokdo vás dokáže pobavit tak jako ona. Příběhy jsou to zcela autentické s notnou dávkou humoru, ale také špetky zoufalství ze současného stavu v České republice.


Pro mě samozřejmě jakákoliv ochrana zvířat je srdcové téma, nad ilustracemi jsem neváhala, prostě jsem do toho šla. Protože co může být lepší, než když vaše kresby uvidí tisíce lidí a budou z nich mít radost při čtení knihy a ještě to celé bude orámováno dobročinností ve prospěch zvířat. Ilustrovala jsem nakonec i obálku, za kterou jsem taky hrozně šťastná.

Něco vám řeknu ze zákulisí. Největší téma mých ilustrací bylo hovno. Ano, skutečně. Všechny ilustrace byly vyhovující, ale jeden exkrement jsem musela předělávat několikrát, než byla Olga plně spokojená. Nemluvě o tom, že mě probudila telefonátem uprostřed spánku jen proto, aby mi sdělila, že jí stále nevyhovuje. Hovnu jsme tedy zadali nejvyšší kreslící prioritu. Upřímně, exkrementy jsou to nejdůležitější a nejčastější, co u zvířat řešíte. Průjem znamená nemoc, zácpa znamená nemoc a správná barva a konzistence vás dokáže po dlouhé léčbě opravdu potěšit.

Kniha Z deníku dočaskářky již vyšla a my jsme se v dobročinném obchodu Pet Heroes Shop rozhodli, že budeme knížku prodávat také. Takže ji najdete v našem e-shopu.


129 zobrazení0 komentář

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše